blokada giełdy hongkong

Giełdy kryptowalut będą blokowane i banowane?

Blokada giełdy kryptowalut to temat, który pojawia się w mediach od lat. Rzeczywiście, podmioty prowadzące handel kryptowalutami w Hongkongu będą musiały uzyskać licencje od lokalnego regulatora rynku i ograniczyć swoją ofertę usług do „profesjonalnych inwestorów”, zgodnie z wynikami opublikowanych niedawno konsultacji.

Sytuacja giełd Bitcoin w Hongkongu

Biuro ds. Usług Finansowych i Biuro Skarbu prowadzą konsultacje już od zeszłego roku w sprawie proponowanych zmian w obecnym systemie „opt-in”, w ramach którego giełdy kryptowalut mogą ubiegać się o licencję Komisji Papierów Wartościowych i Kontraktów Terminowych, ale nie są do tego zobowiązane.
Zgodnie z prawem Hongkongu inwestorzy muszą posiadać portfele o wartości 8 milionów HKD (1,03 miliona USD), aby kwalifikować się do statusu inwestora profesjonalnego.
Hongkong jest miejscem rejestracji dużej liczby giełd kryptowalut, w tym jednych z największych na świecie, a przedsiębiorcy z branży kryptowalut zmartwili się ostatnim posunięciom rządu uniemożliwiającym giełdom Bitcoina współpracę z inwestorami detalicznymi. Przedstawiciele firm kryptowalutowych ostrzegają, że zaprojektowane w tym celu przepisy mogą wywołać exodus giełd kryptowalut z miasta ​​i przyciągnąć inwestorów na nieuregulowane lub inne zagraniczne rynki.

blokada giełdy
Ban na Bitcoina?

FSTB twierdzi, że zaproponuje wprowadzenie ustawy o blokadzie giełd podczas sesji zgromadzenia ustawodawczego miasta w latach 2021-22, jak raportuje Reuters.

Zostaw komentarz/opinię