Binance NFT

Giełda Binance uruchomi rynek NFT

Ekscytacja fanów cyfrowej sztuki w formie NFT właśnie została jeszcze bardziej rozgrzana wraz z decyzją największej na świecie giełdy kryptowalut – platformy do handlu Bitcoinem, Ethereum i innymi aktywami, Binance, o wejściu na rynek NFT.

We wtorek giełda Binance ogłosiła plany wprowadzenia w ciągu dwóch miesięcy dedykowanej platformy NFT o nazwie Binance NFT, która będzie zasilana przez łańcuch bloków Binance Smart Chain (BSC) i kompatybilna z powszechnie akceptowanym blockchainem Ethereum.

Najnowsze trendy na rynku kryptowalut sprawiły, że Binance dołączył do giełdy Crypto.com, oferując swoim klientom natywną platformę handlową i hostingową dla NFT, sześć miesięcy po tym, jak szał rozprzestrzenił się w społeczności artystycznej.

nft giełda binance
Everydays: the First 5000 Days

Platforma giełdowa, która potroiła swoją wartość od czasu opuszczenia Chin w 2017 r., chce wykorzystać swoją dużą bazę klientów, aby przyciągnąć nowych użytkowników. Zaoferuje im ekskluzywne oferty i codzienny handel nowymi cyfrowymi dziełami. BinanceNFT podzieli wszystkie wpływy ze sprzedaży z twórcami odpowiednio w stosunku 1:9.

Istnieje również funkcja nagród licencyjnych, które mają być uruchamiane na BinanceNFT, dzięki którym twórcy otrzymywać będą dożywotni 1% z całej późniejszej sprzedaży wtórnej ich prac na platformie.

Co to jest NFT?

NFT, tj. Non-Fungible Token, to oparta na łańcuchu blokowym cyfrowa metoda weryfikacji oryginalnych dzieł w formie zdigitalizowanej, takich jak dzieła sztuki, obrazy cyfrowe, muzyka, gry itp. Wywodzi się z miłości do sztuki i chęci ominięcia ograniczeń sztuki – miłośnicy mogą kolekcjonować dzieła sztuki w okresie pandemii, NFT rozrosło się i szybko stało się akceptowalną metodą weryfikacji autentyczności w przestrzeni cyfrowej, która według plotek ostatecznie wyprzedziła tradycyjne kolekcje i wystawy w fizycznych galeriach.

Mike Winkelmann nadal jest rekordzistą świata w kategorii najdroższe NFT na świecie. Jego dzieło zarobiło aż 69,3 miliona dolarów, a była to cyfrowa mozaika zatytułowana „Everyday: The First 5000 Days”, którą zobaczyć można powyżej.

Zostaw komentarz/opinię